درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی

درمان خانگی کبد چرب با 12 خوراکی طبیعی

 

بسیاری از بیماری های با درمان های خانگی هم قابل درمان هستند در این مطلب درمان خانگی کبد چرب با ۱2 خوراکی طبیعی را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. همچنین برای اصلاعات بیشتر در زمینه عوارض کبد چرب و دیگر مشکلات کبد میتوانید به سایت دکتر کبد مراجعه نمایید

برنامه رژیم غذایی مناسب برای درمان بیماری کبد چرب با غذا دو نوع اصلی از بیماری کبد چرب وجود دارد بیماری کبد چرب الکلی و کبد چرب غیر الکلی  بیماری کبدی چربی در حدود یک سوم بزرگسالان آمریکایی تاثیر می گذارد و یکی از عوامل مهم در شکستگی کبد است. بیماری کبدی چربی غیرالکلی بیشتر در افرادی که چاق یا ماندگار هستند و افرادی که رژیم غذایی بسیار متشکل را مصرف می کنند، تشخیص داده می شود. یکی از راه های اصلی درمان بیماری کبدی چربی، صرف نظر از نوع، با رژیم غذایی است.
همانطور که از نام آن پیداست، بیماری کبدی چربی به این معنی است که شما در کبد بیش از حد چربی دارید. در بدن سالم، کبد به حذف سموم کمک می کند و پروتئین گوارشی صفرا را تولید می کند. بیماری کبد چرب به کبد آسیب می رساند و از کارکردن آن جلوگیری می کند. به طور کلی،

رژیم غذایی مفید برای کبد چرب :     

مقدار زیادی میوه و سبزیجات گیاهان دارای فیبر زیاد مانند حبوبات و دانه های کامل خیلی کم قند، نمک، چربی ترانس، کربوهیدرات های تصفیه شده و چربی اشباع شده بدون الکل رژیم غذایی کم چرب و کم کالری می تواند به کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری کبد چرب کمک کند. در حالت ایده آل، اگر شما اضافه وزن دارید، شما قصد دارید حداقل 10 درصد وزن بدن خود را از دست بدهید. غذاها برای غذا خوردن 12 غذا و نوشیدنی که باید برای کبد چرب بخورید را معرفی کرده ایم
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی

چه غذا برای کبد چرب شما مفید است:

1. قهوه

برای کاهش آنزیم های غیر طبیعی کبد مطالعات نشان داده است که مصرف کنندگان قهوه با بیماری کبد چرب آسیب کبدی کمتری نسبت به افرادی که این نوشیدنی کافئین را نوشیدن نمی کنند. کافئین به نظر می رسد مقدار آنزیم های غیر طبیعی کبد افراد خطرناک بیماری های کبدی را کاهش می دهد.

2. سبزی

برای جلوگیری از افزایش چربی نشان داده شده است که کلم بروکلی برای جلوگیری از افزایش چربی در کبد موش ها کمک می کند. خوردن سبزی بیشتر، مانند اسفناج، جوانه گوزن بروسیا و کلم بروکلی می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. دستور العمل بنیاد کاندیدای کانادا برای چیپس گیاهی را امتحان کنید، که به شما کمک می کند بدون کالری فصلی، کالری مصرف کنید.

3. توفو

برای کاهش چربی مطالعه ای در دانشگاه ایلینوی بر روی موش ها نشان داد پروتئین سویا که در غذاها مانند توفو قرار دارد می تواند باعث افزایش چربی در کبد شود. علاوه بر این، توفو کم چرب و پروتئین بالا است.
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی

4. ماهی

برای التهاب و سطوح چربی ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ساردین ها، ماهی تن و ماهی قزل آلا دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند. اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به بهبود سطح چربی کبد و کاهش التهاب کمک کند. سعی کنید این دستور العمل طعم دار تریایاکی را که توسط بنیاد کبدی کانادا توصیه می شود، به خصوص در کمبود چربی ها.

5. جو

جو برای انرژی کربوهیدرات از دانه های کامل مانند بلغور جو دوسر انرژی بدن شما را می دهد. محتوای فیبر آنها همچنین شما را پر می کند، که می تواند به شما در حفظ وزن کمک کند.

6. گردو

برای بهبود کبد این آجیل دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند. تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری کبد چرب که گردو مصرف می کنند، آزمایشات عملکرد کبدی را بهبود داده اند.

7. آووکادو

برای کمک به حفاظت از کبد آووکادو در چربی های سالم بالا است و تحقیقات نشان می دهد که آنها دارای مواد شیمیایی هستند که ممکن است آسیب کبدی را کاهش دهند. آنها همچنین دارای فیبر هستند که می توانند با کنترل وزن کمک کنند. سس آن سالاد آوکادو و سالاد قارچ را از رژیم غذایی چربی بررسی کنید

8. شیر

شیرو دیگر لبنیات کم چرب برای محافظت از آسیب بر طبق یک مطالعه سال 2011 در موش های صحرایی، پروتئین آب پنیر بالا است که می تواند از آسیب بیشتر به کبد محافظت کند.

9. دانه های آفتابگردان

دانه های آفتابگردان برای آنتی اکسیدان ها این دانه های نوشیدنی نوشیدنی دارای ویتامین E بالا، آنتی اکسیدان می باشند که می توانند از آسیب بیشتر به کبد محافظت کنند.

10. روغن زیتون

برای کنترل وزن این روغن سالم در اسیدهای چرب امگا 3 بالا است. برای آشپزی سالم تر از مارگارین، کره یا کوتاه کردن است. تحقیقات نشان می دهد که روغن زیتون به کاهش سطح آنزیم های کبدی و کنترل وزن کمک می کند. سعی کنید این کبد دوستانه را بر روی یک ظرف سنتی مکزیکی از
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی
درمان خانگی کبد چرب با ۱۲خوراکی طبیعی

11.سیر

برای کمک به کاهش وزن بدن این گیاه نه تنها عطر و طعم غذا را اضافه می کند، بلکه مطالعات تجربی همچنین نشان می دهد که مکمل های پودر سیر ممکن است به کاهش وزن و چربی بدن افراد مبتلا به بیماری کبدی چرب کمک کند.

12. چای سبز

برای جذب کم چربی داده ها حاکی از آن است که چای سبز می تواند در جذب چربی دخالت کند اما نتایج هنوز مشخص نیست. محققان در حال بررسی این موضوع هستند که چای سبز می تواند ذخیره چربی در کبد را کاهش دهد و عملکرد کبدی را بهبود بخشد. اما چای سبز نیز از مزایای بسیاری برخوردار است: از کاهش کلسترول تا کمک به خواب. برای این غذاها بخرید. غذا برای جلوگیری از اگر غذای کبد چرب دارید، 6 غذا اجتناب کنید در صورتی که بیماری کبدی چرب دارید، قطعا باید از غذاهایی که باید از آن جلوگیری یا محدود کنید. این غذاها به طور کلی به افزایش وزن و افزایش قند خون کمک می کنند
منبع : دکتر کبد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *